Výroba

Technologie výroby CRÉER je výsledkem několika let tvrdé práce, experimentování a učení se z vlastních chyb. Naučili jsme se beton chápat i vnímat a nastavit výrobní procesy tak, abychom zákazníkům vždy ručili za vysokou kvalitu a užitnou hodnotu našich produktů.

Forma předchází produkt

Co bylo dříve – slepice nebo vejce? V CRÉER v tom máme jasno. Samotnému výrobku předchází jeho forma. A tu dokážeme vytvořit přesně podle Vašich představ. Možnosti zpracování nejsou neomezené, ale uděláme maximum proto, abychom pro vás našli řešení.

Beton máme (za ty roky) pod palcem

Trvanlivost, pevnost, dlouhověkost a přirozený vzhled dělají z betonu nadčasový materiál. My v CRÉER ale věříme, že v betonu je současně i něco podmanivě prapůvodního. Něco, co nás podvědomě přitahuje. Něco těžko popsatelného. A právě toto nevyslovené kouzlo visí v každém prostoru, kde objekty z betonu hrají svou nepřehlédnutelnou roli.

Pro naši výrobu používáme ultravysokopevnostní beton, výrazně odlehčený, vyvinutý pro zvýšení životnosti a pevnosti v tahu a tlaku. Toto zlepšení vysoce překonává výsledky dosažené u tradičních betonů, podstatně prodlužuje jejich životnost a zvyšuje odolnost.
Výsledný vzhled produktu ovlivňuje mnoho faktorů. Různá struktura pórů a barevné stínování způsobené zráním dávají produktu vysokou estetickou hodnotu. Správná směs, způsob plnění forem a proces zrání navíc dělají z každého kusu originál, který jinde nenaleznete.

CRÉER beton zraje v ideálních podmínkách a získává tak ty nejlepší vlastnosti.

Povrchová úprava

Pro maximální ochranu výrobků používáme několik vrstev dlouhodobé, paropropustné, hloubkové impregnace, která je odolná vůči UV záření. Díky tomu můžou být naše produkty použity nejen v interiéru, ale i v zahradní architektuře. Netvoří žádný uzavřený film, nemůže tudíž dojít k separaci od povrchu.

Neuzavírá póry a kapiláry, nemění nikterak fyzikální vlastnosti ani optiku ošetřeného povrchu. Při krátkodobém působení je odolná vůči ředěným kyselinám a louhům běžně používaným v domácnosti. Betonové výrobky CRÉER něco vydrží a díky precizní postprodukční péči z našeho betonu tvoříme i ty uživatelsky nejnáročnější kousky jako jídelní stoly či kuchyňské pracovní desky.

Špičková povrchová úprava povrch ochrání před běžnými chemikáliemi používanými v domácnosti. Agresivní látky však mohou výrazně snížit dobu a stupeň ochrany.
Ve všech uvedených případech dojde pouze k narušení impregnace, nikoli produktu. Je možné tudíž odstranit lokálně narušenou impregnaci a znovu ji naaplikovat. Tuto službu po dohodě poskytujeme. Nebo můžete nechat materiál přirozeně stárnout a sledovat patinu na jeho tváří.

Testováno zkušebními ústavy

Barevná provedení

Abychom dosáhli dokonalého probarvení obarvujeme samotnou betonovou směs. Celý výrobek je tudíž takto probarvený, nikoli jen povrch.

Natural
Grey
Antracit
White
Sand